İmaj Koçluğu

İMAJ KOÇLUĞU NEDİR?

İmaj başkalarının zihninde ne ifade ettiğimizdir. İnsanlar bize verdiği değeri teraziye koyarken genellikle ilk imajımızla bizi tartarlar. Bu açıdan değerlendirildiğinde, imaj/ilk imaj, aslında başkalarının üzerindeki etki düzeyimizin en önemli belirleyicilerinden biridir.

Zira, insanlar sizi ilk kez gördüklerinde, sizinle ilgili yargı(lar)a varırlar ve sizinle alakalı düşüncelerini genellikle ilk yargılarının üzerine kurgularlar. İlk giyim tarzınız, makyajınız, saçınız, konuşmanız ve davranışlarınızın sizi yansıttığını düşünürler.

İşte sizin kişisel özellikleriniz hakkında yaptıkları olumlu ya da olumsuz değerlendirmelerdir imajınız. İnsanların zihninde bıraktığınız izlerdir.

Kıyafetlerimiz, parfümümüz, konuşmamız, çantamız, aksesuarlarımız, yemek kültürümüz..en önemlisi de bu kriterlerle oluşturduğumuz tarzımızın kişiliğimizle doğru kombin edilmesidir.

KURUMSAL İMAJ

Kurumsal imaj da en az kişisel imaj kadar önemlidir. Logo, web sitesi, çevreye duyarlılık, sosyal projeler, sponsorluklar, işletme kuralları.. vb.nin toplamıdır kurumsal imajın gücü.

Buna ilaveten, kurumsal ve kişisel imaj en önemli iletişim aracıdır. Kişisel ve kurumsal olarak verilmek istenilen her türlü mesajı imaj aracılığıyla tek kelime bile söylemeden karşımızdakine/kitlelere daha güçlü şekilde aktarılabilir. Doğru kurgulanmış, hedeflerle iyi kombin edilmiş ve kişiyi/kurumu yansıtan imaj, güçlü bir farkındalık yaratmamızı da sağlayacaktır.

Bu kapsamda Koçluk, Kariyer ve Gelişim Akademisi olarak, kişisel ve kurumsal analizleri yaparak sizi ya da işletmenizi en doğru ve güçlü yansıtacak şekilde imaj koçluğu ve imaj danışmanlığı hizmetini sunmaktayız.⁠⁠⁠⁠