Flash

Adobe Flash Player Nedir?

Yıllardır internet sitelerinde bulunan pek çok içerik, Adobe Flash kullanılarak hazırlanıyor. Oldukça gelişmiş bir altyapı ile sunulan Adobe Flash, oyunlardan, videolara, interaktif içeriklerden, web sitelerine kadar pek çok kaliteli içeriğin oluşturulmasını sağlıyor. Ancak tüm özelliklerin görüntülenebilmesi için bilgisayarda Adobe Flash Player’ın kurulu olması gerekir.

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

Bugün hemen, her bilgisayarda olmazsa olmaz programlardan biri olarak kurulan Adobe Flash Player, Adobe Flash kullanılarak hazırlanmış içeriklerin görüntülenmesini sağlamaktadır. Oldukça gelişmiş bir altyapıya sahip olması nedeniyle interaktif pek çok içeriğin temelini Flasholuşturur. Her ne kadar son yıllarda eleştirilse de halen Adobe Flash Player’ın ihtiyaç olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Adobe Flash: Özellikle animasyon yapanların vazgeçemeyeceği bir program. Animasyonlara çok güzel ve kolaylıkla hareket verebilen action script denilen kendine özgü bir de programlama diliyle de geliştirilebilen bir programdır. Zamanında çok tutan “Karete Kamil”, “Karşı takım taraftarını yumruklama” gibi projelerin yapıldığı bu programda aynı zamanda şu anda hayatımızda olan grafi2000 ve atv’de halen yayımlanmakta olan “harbi tivi” adlı programın animasyonları da bu programla yapılmaktadır.