C Kursları

ankara c kursları
1970 lerin başında Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından UNIX işletim sistemi için geliştirilmiş bir programlama dilidir. Günümüzde neredeyse tüm işletim sistemlerinde kullanılan, dünyanın en çok kullanılan sistem programlama dilidir. Ancak, uygulama programları yazmak için de çok sık kullanılır. Yine çok kullanılan programlama dillerinden olan C++ ve Java C den türemiş bir dildir.
• En az lise mezunu olmak, • Algoritma bilgisine sahip olmak gereklidir.
Eğitim Süresi 30 Saattir. (4 Hafta)
Ankara‘da 2001 yılından beri eğitim faaliyetini sürdüren kurumumuz kısa sürede bir marka olmuştur. Ankara‘nın kalbi sayılan Kızılay semtinde bulunmamız, kursiyerlerin şehrin her yerinden rahatlıkla bize ulaşabilmesini sağlamaktadır. Eğer Ankara‘da iseniz ve C kursu almak istiyorsanız lütfen bize uğrayın.
• C’ ye Genel Bakış o Kullanım Alanları o Dev-C API Tanıtımı • C Temelleri o C Tarihçesi o C Özellikleri o C Program Yapısı o Değişkenler  Global Değişkenler  Değişkenlerin klavyeden okunması ve ekrana yazdırılması o Sabitler o Aritmetik Operatörler o Karşılaştırma Operatörleri o Mantıksal Operatörler o Operatörlerde Öncelik o Konuyla ilgili uygulamalar • Kontrol Yapıları o İf komutu o ? operatörü o switch komutu o Uygulamalar • Döngü ve İterasyonlar o for komutu o while komutu o do-while komutu o break ve continue komutları o Uygulamalar • Diziler ve Karakter Dizileri (Stringler) o Tek ve çok boyutlu diziler o Karakter Dizileri o Uygulamalar • Fonksiyonlar o void fonksiyonlar o fonksiyon ve diziler o fonksiyon prototipleme o Uygulamalar • Diğer Veri Tipleri o Structure’ lar  Yeni veri tipleri tanımlanması o Union’ lar o Tip-dönüşümleri (type-casting) o Enum tipler o Statik değişkenler o Uygulamalar • Pointer’ lar o Pointer nedir? o Pointer ve fonksiyonlar o Pointer ve diziler o Pointer dizileri o Çok boyutlu diziler ve pointer’ lar o Pointer’ lar ve yapılar o Sıkça yapılan pointer hataları o Uygulamalar • Dinamik Hafıza Allokasyonu ve dinamik yapılar o malloc, sizeof ve free o calloc ve realloc o linkli listeler o Uygulamalar • İleri pointer konuları o Pointer’ları gösteren pointer’ lar o Komut satırı veri girişi o Fonksiyonlara pointer’ lar o Uygulamalar • Alt seviyeli operatörler ve bit alanları o Bit düzeyinde çalışan operatörler o Bit alanları  Pratik örnekler  Kod taşınabilirliği ile ilgili hususlar o Uygulamalar • C Ön-Derleyicisi (pre-processor) o #define o #undef o #include o #if o Diğer ön-derleyici komutları o Uygulamalar • Tamsayı fonksiyonları, rastgele sayılar, string dönüşümleri, arama ve sıralama(stdlib.h) o Aritmetik fonksiyonlar o Rastgele(random) sayılar o String dönüşümleri o Arama ve sıralama o Uygulamalar • Matematik (math.h) o Matematik fonkisyonları o Matematik sabitleri • Giriş ve çıkış (stdio.h) o Hataların bildirilmesi  perror()  errno()  exit() • Stream’ ler o Tanımlı stream’ ler  Yönlendirme o Temel I/O o Formatlı I/O  printf() o scanf() o Dosyalar  Dosyalara okuyup yazma o sprintf ve sscanf o Uygulamalar

Card image cap
Uluslararası Meslek Enstitüsü Siber Saldırı Ve Güvenlik Kursları Başladı!

Doruk Bilgisayar Web Tasarım,Masaüstü Proglama,Bilgisayar İşletmenliği,Grafik Tasarım,Ağ Uzmanlığı,Linux İşletim Sistemi derslerine yeni bir ders ekledi.Girişimci,eğitici,iletişim kurumu olan Kızılay Doruk Bilgisayar öğrencilerine isteğe göre birebir ,grup eğitimiyle öğrenme garantisi sunar.

Ön Kayıt
Card image cap
Yazılım Dersleri Kızılay Doruk Bilgisayar’da

Bilgisayar dendiğinde akla genellikle erkekler gelir.Düşünülenin aksine ilk programcı olarak nitelendirilen kişi bir kadındır.Genç,dinamik uzman kadrosuyla Doruk bilgisayar yazılım dersleriyle tek olma yolunda.Türkiye’de en çok kullanılan yazılım dillerinden biri C#’tır.Öğrenme kolaylığı sunan Doruk Bilgisayar özel yazılım dersleriyle sağlam bir C# altyapısına sahip olabilirsiniz.Yazılım,C#,Bilişim,Yazılımcı,Programlama,Kodlama,Web Yazılım geliştirici olarak heyecan verici ,yeni yazılım teknolojileriyle donatılmış girişimci kafası-girişimci kadınlar sektörün can vericiliğini gözler önüne sürüyor.

Ön Kayıt
Card image cap
UMENS Yeni Dersleriyle Gençlerin İlgi Odağı

Yeni eğitim-öğretim yılında Doruk Bilgisayar mesleki İngilizce derslerine başladı.Yetenekli kadromuzla dil öğrenmek hiç de zor değil.Bir dil size hayatta bir koridor oluşturur.İki dil önünüzdeki tüm kapıları açar.Dünyada bilgisayarlarda depolanan bilgilerin %80’inden fazlası İngilizcedir.Eğitimlerinde öncü, Doruk Bilgisayar kaliteli eğitim için var.

Ön Kayıt

Tıklayın Sizi Arayalım