OFİS PROGRAMLARI Kursları

Php nedir
Excel veya tam adıyla Microsoft Excel, Microsoft Office yazılım paketi içerisinde sunulan bir ofis programıdır. Diğer ofis programlarıyla uyumlu olarak çalışır ve diğer tüm elektronik tablo yazılımlarının sahip olduğu temel özelliklere sahiptir. Kod adıyla ilk defa Odyssey olarak tanınan Excel, daha sonradan Excel resmi adıyla çıkış yapmıştır. Excel programında hazırlanan ve kaydedilen programlar .xls veya .xlsx dosya uzantısına sahip olurlar. Excel’de hücre bazlı hesaplamalar, eksen tabanlı tablolar ve çeşitli grafik araçları kullanılır. Size istediğiniz raporu veya belgeyi elektronik tablo olarak hazırlamak için ihtiyacınız olanı fazlasıyla sunan Microsoft Excel’i temel seviyede kullanmayı öğrendikten sonra istediğinizi gerçeğe dönüştürmek için tek lazım olan şey birazcık hayal gücünden ibaret olacaktır. Microsoft Word programının aksine Excel’de daha önceden de söylediğimiz gibi hücre ve sütun yapısı kullanılır. 2003 ve öncesinde yayınlanan Excel programı 65,536 satır ve 256 sütunla çalışabilme kapasitesine sahiptir. Excel’in 2007 ve sonrasında çıkan sürümlerindeyse 1,048,576 satır ve 16,384 sütun kullanılabilmektedir. Excel programında oluşturacağınız satır ve sütunların her biri farklı yollarla şekillendirilebilmektedir. Örneğin; arkaplan rengi, sayı veya tarih formatı, büyüklük, metin, yazı tipi, sütun düzeni gibi Excel’de kullanabileceğiniz daha birçok düzenleme ve özelleştirme yöntemi bulunmaktadır. Bilgisayarınızda oluşturmak istediğiniz bir dokümanı düz bir dosya şeklinde oluşturmaktansa elektronik tablolarla oluşturmak bazen büyük avantajlar sunabilir. Örneğin, Excel’i kullanarak aylık gelirinizi, iş veya özel hayat harcamalarınızı, yoklama ve nöbet listesi gibi daha birçok rapor dosyasını kolayca oluşturabilirsiniz. Özel hayatta da birçok yerde kullanılabilecek olmasına karşın Excel daha çok iş dünyasında çalışan bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilir. El ile bir tablo oluşturmak ve bu tabloyu biçimlendirmektense Excel ile istenen tablonun meydana getirilmesi ve çeşitli formüllerle sonuca ulaşılması kesinlikle daha verimli bir yöntemdir. Örneğin, işletmenin harcamalarına dair bir tablo hazırladığınızda Excel sayesinde bu harcamaların toplamına çok basit bir formülü uygulayarak erişebilirsiniz. Yada toplam harcamaların en yüksek hangisinin olduğunu aramanıza gerek kalmaksızın basit formüller aracılığıyla ayıklayabilirsiniz. Excel’in sistematik yapısı bu örnekten de görebileceğimiz üzere işleri hem daha kolay hem de daha kestirme hale getirmeye yardımcı olmaktadır.
Bilgisayarda biçim sağlama ve yazı yazma hedefiyle kullanılan programlara sözcük işlem programları adı verilir. Bilgisayarda, bu sebeple kullanılan farklı firmaların geliştirmiş olduğu bir çok sözcük işlem programı vardır. Word bu programlardan bir tanesidir. Microsoft şirketi tarafından Windows işletim sistemi altında çalışacak biçimde tasarlanmış dilden dile dolanan kelime işlem programı olan Word; dünyada oldukça geniş alanda yer bularak hemen hemen her alanda kullanılan değişilmez bir yazı yazma programıdır. Günlük basın yayınlarında, kitap ve tez yapımı gibi kullanılabilecek Word programı çok zengin işlem ve işlevlere sahip olup; mükemmel bir kelime işlemci programıdır. Word ile bir dokümanda yapılabilecek bütün işlemler yapılabilir. Uzun bir dokümanın Word kullanılarak hazırlanması, daktilo kullanılarak hazırlanmasından çok daha kolaydır. Word ile Neler Yapılabilir? • Word programı birçok işlemi otomatik biçimde kendisi yapar. Örneğin; yazılan metin bilgilerine ait içindekiler, indeks, sayfa numaraları, dipnot bilgileri ve bunun gibi birçok işlemler hızlı ve kolayca hazırlanabilir. • Yanlış yazılan bilgileri düzeltilebilir, yeni bilgiler eklenebilir veya silinebilir. • Bir alan seçilebilir, seçilen alan silinebilir, kopyalanabilir ve yapıştırılarak yeni kopyaları elde edilebilir. • Çizim yapılabilir, grafik ve tablo oluşturulabilir. • Yazıda çeşitli yazı tipleri ve fontlar kullanılabilir. • Çeşitli sayfa görünümleri oluşturulabilir. • Kelimeler düzeltilebilir, eş anlamlıları bulunabilir, kelimeler toplu olarak değiştirilebilir. • Adres mektup birleştirilebilir, zarf üzeri ve etiket yazdırılabilir.
belge, elektronik tablo, sunu oluşturma ve e-posta yönetme için farklı türden yazılımların birleştirildiği Office ürün paketinin bir parçasıdır. Microsoft Powerpoint sayesinde görsel, metin, animasyon, çizim ve tablolardan oluşan detaylı sunular hazırlayabilirsiniz. Raporlar, toplantı metinleri, brief’ler, tablolar, detaylı analizler, analiz sonuçları, hesaplamalar, kreatif işler, reklam sloganları, afiş ve tasarımlar gibi yüzlerce dokümanı sunu olarak Microsoft Powerpoint sayesinde hazırlamanız mümkündür. Microsoft Powerpoint’i açmak için Başlat sekmesinden Tüm Programlar sekmesine tıklamanız gerekir. Oradan Microsoft Powerpoint’i bulup tıklamanız yeterli olacaktır.

Card image cap
Mesleki İngilizce Dersleri Başladı

Bir çok kaynağa daha kolay ulaşabilmeniz ve yurt dışında da kendi işinizi yapabilmeniz için mesleki ingilizce derslerimiz tam gaz başladı.

Ön Kayıt
Card image cap
Python Dersleri Başladı

Linux üzerinden PYTHON derslerimizle bir çok işletim sisteminde kullanılan python eğitimimize başladık.

Ön Kayıt
Card image cap
Sınıf Kontenjanları Düşürüldü

Ne kadar az kontenjanlı sınıf o kadar iyi iletişim politikamızla sizlere daha iyi hizmet sunmaya başladık.

Ön Kayıt

Tıklayın Sizi Arayalım