ASP Kursları

Php nedir
ASP, Active Server Pages (Aktif sunucusu sayfaları) kısaltmasıdır. ASP bir Microsoft yazılımıdır. ASP, IIS (Internet Information Services) altında çalışan bir programdır. IIS, Windows 2000, Windows NT 4.0, Windows XP Professional ve Windows 7 Ultima CD'sinde bulunan hazır bir program paketidir. Ayrıca Windows 95/98'de PWS (Personel Web Server) ile de ASP kodlarını çalıştırabilirsiniz.
ASP ile kodlamayı öğrenebilmek için temel düzeyde HTML/XHTML ve herhangi bir script dili (JavaScript ya da VBScript) bilinmelidir.
ASP uzantılı bir dosya temelde HTML dosyası ile aynıdır. İçerisinde yazılar, HTML, XML, Scriptler bulunabilir. Ayrıca bu dosya içerisindeki kullanıcı tarafından belirtilmiş bazı yerlerde kullanılan ASP kodları sunucu tarafından derlenerek çalıştırılır hale getirilir. Ne zaman bir ASP dosyası çalıştırılırsa IIS otomatik olarak ASP motorunu çalıştırıp bu dosyayı derler. Hazırladığımız ASP kodları derlenerek sayfayı açan kullanıcıya HTML koduyla yazılmış düz bir sayfa gönderir.
Web sayfasındaki içeriği dinamik olarak düzenler, değiştirir ya da yeni içerik eklersiniz. Kullanıcıların HTML formları ile gerçekleştirdiği sorgularına yanıt verir ve gönderilen verileri kullanırsınız. Bir veritabanına bağlanıp veri kaynağındaki bilgileri alır, düzenler, üzerinde işlem yapıp siler, yenilerini ekler ve sonuçlarını kullanıcıya iletirsiniz. Kullanıcı arayüzünü kişiselleştirebilir ve kullanıcılar için daha kolay ve işlevsel bir kullanım sunabilirsiniz. CGI ve PERL ile birlikte kullanarak ASP'ye hız kazandırıp daha kolay işlemler yapabilirsiniz. Güvenlidir, yazdığınız ASP kodları tarayıcılar tarafından görüntülenemez.

Card image cap
Mesleki İngilizce Dersleri Başladı

Bir çok kaynağa daha kolay ulaşabilmeniz ve yurt dışında da kendi işinizi yapabilmeniz için mesleki ingilizce derslerimiz tam gaz başladı.

Ön Kayıt
Card image cap
Python Dersleri Başladı

Linux üzerinden PYTHON derslerimizle bir çok işletim sisteminde kullanılan python eğitimimize başladık.

Ön Kayıt
Card image cap
Sınıf Kontenjanları Düşürüldü

Ne kadar az kontenjanlı sınıf o kadar iyi iletişim politikamızla sizlere daha iyi hizmet sunmaya başladık.

Ön Kayıt

Tıklayın Sizi Arayalım